Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czemu opłaca się zakupić dom w Chorwacji

Piotr Szymański
0 komentarzy

Chorwacja to jedno z najpopularniejszych miejsc, w których Polacy spędzają wakacyjny urlop. Kusi wspaniałą pogodą, błękitną wodą i pyszną kuchnią. Jest więc zrozumiałe że co roku decydują się ją odwiedzić miliony urlopowiczów, tęskniących za odpoczynkiem i relaksem. Przez dużo osób uważana jest ona za prawdziwy europejski raj, a dodatkowym jej plusem jest niezbyt duża odległość od naszych południowych granic. Z tego też powodu można w pełni zrozumieć fakt, że sporo osób planuje zakupienie tam jakiejś nieruchomości.

Taka inwestycja z wielu powodów będzie bardzo opłacalna, i z tego też powodu nieruchomości cieszą się w tym kraju bardzo dużym zainteresowaniem. To wpływa rzecz jasna na poziom ich cen, raczej nie należy się spodziewać że w najbliższym czasie zaczną się zmniejszać. Tak więc na takim zakupie nie powinno się stracić, a zapewne przez następne lata całkowita wartość domu czy apartamentu będzie szła w górę. Następną ważną sprawą jest to, że zakupioną nieruchomość można będzie wynajmować.

Sezon urlopowy w Chorwacji trwa znacznie dłużej niż u nas, dlatego na dobre zarobki liczyć będzie można przez kilka miesięcy na rok. Dużą rolę będzie miała oczywiście lokalizacja, najdroższe będą obiekty zlokalizowane bezpośrednio nad morzem, ale z kolei też przy nich można będzie liczyć na największy zysk z wynajmowania. Ceny chorwackich domów są uzależnione od wielu różnych czynników. Na pewno lokalizacja ma bardzo duże znaczenie, dotyczy to nie tylko wcześniej wspominanej odległość od wybrzeża, jak też rejonu kraju. Należy też mieć na uwadze gospodarczą sytuację oraz kurs EURO, a także to, czy obiekt pochodził będzie z pierwotnego czy wtórnego rynku.

Ze względu na dość skomplikowane przepisy na pewno najlepszym rozwiązaniem będzie przeprowadzenie takiej transakcji przy pomocy jakiegoś agenta nieruchomości. Za takie pośrednictwo będzie trzeba zapłacić kilka procent wartości zakupu, lecz agencja wówczas się zajmie wszystkimi sprawami. Sporo takich pośredników działa również w Polsce, znaleźć ich można na przykład po podaniu w wyszukiwarce hasła Honeste Real Estate.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

You may also like

Dodaj swoją opinię