Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jakie formalności spełnić trzeba montując klimatyzację w bloku

Piotr Szymański
0 komentarzy

Przy letnich upałach często trudno jest wytrzymać w mieszkaniu, jeżeli nie ma się klimatyzacji. Zwłaszcza to będzie dotyczyło lokali na południu, jakie mogą się naprawdę mocno nagrzewać, mimo zasłoniętych okien. Z tego też powodu rosnąca liczba posiadaczy takich mieszkań zaczyna się decydować na montaż klimatyzacji, dzięki której będzie można zaznać jakąś ochłodę. Przy domach jednorodzinnych z montażem takiego układu nie ma żadnego problemu, lecz w wielorodzinnych budynkach sytuacja nieco odmiennie wygląda. Żeby się dało jakiś klimatyzator z funkcją grzania legalnie zamontować na elewacji, to trzeba spełnić niezbędne formalności. Ale i tak nie w każdym przypadku zgoda zostanie wyrażona, i wtedy szukać trzeba jakiejś innej opcji.

W pierwszej kolejności rozpocząć trzeba od złożenia we wspólnocie mieszkaniowej lub spółdzielni odpowiedniego wniosku. Podać w nim należy konieczne informacje które dotyczą miejsca zamontowania i kwestii technicznych, takich jak poziom hałasu czy też sposób odprowadzania wody. Niekiedy będzie też konieczne otrzymanie zgody sąsiadów, z czym niekiedy bywa bardzo różnie. Jeśli taki wniosek będzie rozpatrzony pozytywnie, to klimatyzacja do mieszkania 40m2 może zostać montowana. Oczywiście musi to zrobić jakaś profesjonalna firma, taka jak na przykład cold-man.pl, która ma odpowiednie doświadczenie w realizowaniu tego typu prac oraz wszystkie potrzebne certyfikaty.

Pracownicy takiej firmy chętnie też pomogą w wybraniu odpowiednich rozwiązań oraz opracowaniu dokumentów do złożenia. Jeżeli na montaż systemu na ścianie nie zostanie udzielona zgoda, to zastanowić się można nad balkonem, jeśli ktoś taki posiada. Tu już żadne pozwolenia nie są potrzebne, lecz wtedy trzeba się liczyć z mniejszą ilością miejsca z powodu konieczności postawienia jednostki zewnętrznej. Jakimś wyzwaniem może też być odprowadzanie skroplin, które wytwarzane są w czasie pracy. Skropliny takie odprowadzić można do systemu kanalizacji, jeżeli będzie taka możliwość, lub je zbierać do specjalnego zbiornika.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

You may also like

Dodaj swoją opinię