Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Kiedy warto wybierać ocynkowane śruby

Piotr Szymański
0 komentarzy

Śruby są bardzo powszechnie stosowane przy łączeniu rozmaitych części i elementów. Jednak jeżeli narażone one będą na działanie niekorzystnych warunków, to pojawić się może problem z korozją. Rzecz jasna zawsze można takie łączenia zamalować farbą, lecz o powłokę należy wówczas systematycznie dbać, a i tak może nie zapewnić ona pełnego zabezpieczenia. W takim przypadku dużo bardziej sprawdzą się śruby ocynkowane z łbem sześciokątnym. Cynkowanie powierzchni jako sposób ochrony stalowych przedmiotów przed działaniem korozji jest powszechnie używane od lat, i daje doskonałe rezultaty.

Metoda ta jest tania i skuteczna, a jednocześnie prosta w zastosowaniu. Ocynkowane śruby w stosunku do zwykłych charakteryzują się większym poziomem odporności na niekorzystne działanie słońca i wody. Nałożona na nich cienka cynkowa powłoka bardzo skutecznie zabezpiecza przed powstaniem korozji, tym samym zapewniają długi okres żywotności poskręcanej konstrukcji. Decydując się na taką opcję pamiętać jednak należy o tym, że tego typu śruby nie w każdym zastosowaniu będą się sprawdzać.

Ze względu na warstwę cynku utrudnione jest pomalowanie, ponieważ farba po paru miesiącach zacznie się łuszczyć. Problemem będzie również spawanie, tak więc jeśli nie obejdzie się bez niego, to lepiej jednak zdecydować się klasyczne rozwiązanie. Ogólnie wybór tego typu śrub jest duży i bez problemów można je kupić, również w internecie. Starczy w oknie wyszukiwarki wpisać słowa śruby z łbem sześciokątnym najlepsza oferta, żeby dostać wykaz sklepów które je oferują.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

You may also like

Dodaj swoją opinię