Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Kto musi się postarać o wykonanie świadectwa energetycznego

Piotr Szymański
0 komentarzy

Od jakiegoś czasu coraz większy nacisk kładzie się na tematy związane z oszczędzaniem energii i ekologią. Również to dotyczy mieszkań, domów i różnego rodzaju obiektów, jakie przecież każdej zimy trzeba ogrzewać w celu zapewnienia odpowiedniej temperatury. Lecz ilość potrzebnego do tego ogrzania ciepła zależy od wielu czynników. Z pewnością dużą rolę odgrywa to, z jakiego materiału budynek został wykonany oraz jakie posiada ocieplenie i okna. Dlatego też od jakiegoś czasu zaczęły u nas obowiązywać przepisy dotyczące świadectw energetycznych. Jeszcze do niedawna one obowiązywały jedynie na obiekty postawione po 2009 roku, lecz po niedawnych zmianach obowiązek ten rozszerzono o starsze. Między inny są one konieczne w przypadku wynajmu albo zakupu nieruchomości.

W takim przypadku Świadectwo energetyczne Police musi zostać przekazane podczas podpisywania, niedopełnienie tego obowiązku może się zakończyć grzywną. Następne zmiany, jakie niewykluczone że niedługo będą obowiązywały, idą w tę stronę, że Świadectwa energetyczne Suwałki będą musiały mieć wszystkie bez wyjątku obiekty, bez względu na to czy ktoś planuje je wynająć lub sprzedać, czy jednak nie. Na szczęście obecnie nie ma żadnego problemu z wykonaniem świadectwa, bo na naszym rynku działa wielu specjalistów którzy to robią.

Ceny usług też nie są jakieś bardzo wygórowane, przede wszystkim zależą od położenia oraz rozmiaru budynku. Za wykonanie świadectwa niewielkiego mieszkania zapłacić trzeba od trzystu złotych, ta kwota może jednak wzrosnąć parę razy przy budynkach wielorodzinnych. Brak takiego dokumentu wiązał się będzie z ryzykiem otrzymania grzywny, a jej wysokość wynieść może nawet pięć tysięcy, czyli dużo więcej niż koszt wykonania świadectwa. Świadectwo energetyczne przede wszystkim informuje o tym, jak duże jest ogólne zapotrzebowanie budynku na energię. Związaną przede wszystkim z chłodzeniem w lecie i ogrzewaniem, ale też oświetleniem i podgrzewaniem wody.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

You may also like

Dodaj swoją opinię