Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Laserowe pokazy – czemu cieszą się popularnością

Piotr Szymański
0 komentarzy

Eventowa branża sięga dość często po nowoczesne rozwiązania, a jednym z ciekawszych w ostatnich latach są pokazy laserowe. Lasery od lat są stosowane w różnych dziedzinach naszego życia, jest więc zupełnie zrozumiałe że w pewnym momencie używać ich zaczęto także do pokazów. Zwłaszcza że technologia ta cały czas się intensywnie rozwija, co daje możliwość tworzenia jeszcze bardziej niezwykłych i wspaniałych widowisk. Przy tworzeniu laserowych pokazów wykorzystuje się dedykowane projektory, o bardzo szybkim czasie działania.

Można dzięki temu przy ich pomocy robić nie tylko wzory statyczne, lecz również mające naprawdę dużą dynamikę. Takie projektory pozwalają na wyświetlanie bardzo różnorodnych kształtów. Rzecz jasna normą są rozmaite płaszczyzny, wachlarze oraz tunele, ale nie będzie żadnego problemu żeby w ten sposób zaprezentować geometryczne wzory i figury. Na eventach firmowych niejednokrotnie klienci chcieliby mieć narysowane logo firmy, najlepiej z jakimiś dodatkowymi motywami.

Także z opracowaniem takiej rzeczy nie będzie żadnych problemów, wystarczy tylko zaprogramować wszystko co potrzeba, a później wgrać do projektora. Pokaz laserowy może też być zsynchronizowany z podkładem muzycznym, tego typu rozwiązanie także jest chętnie wybierane przez wielu klientów. Otrzymują oni wówczas zachwycające widowisko, podczas jakiego dźwięk oraz światło uzupełniają się wzajemnie, dostarczając niezwykłych wrażeń. Niektóre z firm idą jeszcze dalej z takimi pokazami, angażując tancerzy. Aby to dobrze wyglądało, to należy spędzić dużo czasu na treningach i przygotowaniach, lecz dla efektu końcowego naprawdę warto to zrobić.

Ale aby rzeczywiście taki pokaz się udał, to potrzeba paru rzeczy. Używane lasery muszą mieć odpowiednią moc, a oprócz tego ich światło musi się na czymś rozproszyć. W warunkach naturalnych może to zapewnić mżawka albo mgła, lecz liczenie na nie jest trochę ryzykowne. Z tego też powodu twórcy pokazów przeważnie korzystają z własnych generatorów dymu, co zapewni należytą widoczność podczas pokazu.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

You may also like

Dodaj swoją opinię