Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

O czym warto pamiętać przy zakupie przypodłogowych listew

Piotr Szymański
0 komentarzy

Jeżeli ktoś zamierza położyć na podłodze deski albo panele, to pamiętać też musi o zakupie listew przypodłogowych. Listwy takie spełniają kilka ważnych zadań, i pasuje dopilnować tego, aby je możliwie jak najlepiej dobrać. Przede wszystkim chronią one końce podłogi przed uszkodzeniami mechanicznymi. Zapewniają równocześnie ładny, elegancki wygląd, zakrywając puste przestrzenie, konieczne do pozostawienia przy montażu podłogi. Poza tym dzięki swojej budowie łatwo w nich można schować różne przewody i kable, przykładowo do telewizji czy internetu.

Listwy są dostępne w paru wysokościach, oraz sporej liczbie wzorów i kolorów. Sporo osób kupuje listwy kolorystycznie je dopasowując do podłogi oraz ścian. Ale są też tacy właściciele mieszkań i domów, jacy się zdecydowali na kontrastowe połączenia, jakie również przy odpowiednim dobraniu będą się ładnie prezentować. Listwy dobierać także można do kolorystyki drzwi, jest to również chętnie wybierana opcja. Istotną rzeczą przy doborze listew jest ich wysokość, a ta w dużym stopniu zależeć będzie od wielkości wnętrza. Przy małych pomieszczeniach bardzo dobrze sprawdzają się listwy mające wysokość do 6 cm, natomiast w większych wnętrzach pomyśleć można o modelach mających nawet 10 cm na wysokość. Dla optycznego wyglądu istotne jest również dostosowanie koloru do podłogi albo ściany, trzeba to również uwzględnić podczas wyboru.

Aktualnie listwy produkowane są z kilku rodzajów materiałów, które się od siebie różnią ceną i wyglądem. Cały czas dużym zainteresowaniem się cieszy naturalne drewno, zapewniające dużą trwałość i ciekawy wygląd. Klienci wybierają także często listy wykonane z MDF, dostępne są one w dużej ilości motywów i kolorów. Bogata kolorystyka to również zaleta listew wykonanych z PCV, które stanowią najtańsze rozwiązanie. Jeżeli ktoś szukał będzie tego typu listew, to ma parę możliwości do wyboru, jedna z nich to wpisanie w wyszukiwarce hasła listwy przypodłogowe białe wzory i przejrzenie zwróconych wyników.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

You may also like

Dodaj swoją opinię