Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak optymalnie dobrać monitoring do swojego mieszkania

Piotr Szymański
0 komentarzy

Dom czy mieszkanie zabezpieczyć można na wiele sposobów. Przede wszystkim istotne są solidne drzwi wejściowe z atestowanymi zamkami, w przypadku bramy na podwórko z pewnością się też przyda zestaw wideodomofonowy Ceres Orno. Przy jego pomocy da się obserwować, kto akurat zawitał, i w razie potrzeby zarządzać wygodnie otwieraniem. Zarówno na zewnątrz budynku, jak też w jego wnętrzu zamontowany być powinien system monitoringu.

Najczęściej jest on złożony z zestawu kamer i rejestratora przesłanych obrazów. Kamery powinny być możliwie jak najlepszych parametrach, bo to ma bezpośrednie przełożenie na jakość obrazu. Obecnie minimum, jakie tego typu kamera IP kopułkowa Hikvision musi mieć, to standard HD. Jeśli jednak będzie tylko możliwość, to dużo korzystniej zakupić będzie kamery full HD. Różnica w cenie nie jest zbyt duża, a jeśli chodzi o możliwości dokładnego sprawdzenia obrazu, to raczej nie ma co porównywać takich kamer do siebie. Zwłaszcza jeśli wybierze się dobrego, sprawdzonego producenta, a nie jakieś niemarkowe sprzęty.

Z tanimi kamerami w ogóle trzeba trochę uważać, bo często ich zakładane parametry odbiegają dość mocno od rzeczywistości, a to może znacznie zmniejszyć skuteczność ochrony. Przy urządzeniach instalowanych na zewnątrz warto także dopilnować, żeby miały one odpowiednie obudowy, gdyż będą one narażone na działanie niekorzystnych atmosferycznych warunków. Niezwykle interesującą funkcją jest posiadanie przez kamery czujników ruchu. Tym sposobem będą one aktywowane jedynie wtedy, gdy jakaś osoba pojawi się w zasięgu, co znacząco zredukuje wielkość filmów.

A te muszą być w jakiś sposób nagrywane, a do tego służy rejestrator monitoringu NVR Hikvision. Od jego sprawności będzie zależało, jak cały monitoring będzie funkcjonował, z tego też powodu nie warto stawiać na tanie rozwiązania, które będą miały liczne ograniczenia. Planując nabycie takiego wyposażenia pomyśleć od razu można o pozostałych zakupach, i w zamówieniu może się na przykład pojawić Puszka podłogowa Simon 2 modułowa 4x k45.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

You may also like

Dodaj swoją opinię