Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak używać preparatów do regeneracji skrzyń biegów i silnika

Piotr Szymański
0 komentarzy

Mechaniczne urządzenia które w sobie mają ruchome elementy w jakiś sposób się zużywają w czasie pracy. Dotyczy to zarówno silników spalinowych, jak również przekładni, mostów, skrzyń biegów i pozostałych urządzeń. To zużycie spowodowane jest głównie tarciem, które występuje pomiędzy elementami, które się poruszają między sobą. Oczywiście chcąc to zjawisko ograniczyć wykorzystuje się różnego rodzaju smary i oleje, ale i tak w długim okresie czasu mogą one nie pomóc. Dlatego też na rynku zaczęły się pojawiać rozmaite środki do regeneracji, które taki proces zużycia mogą znacznie ograniczyć.

Preparaty te na powierzchni pracujących elementów tworzą cieniutką, ale wytrzymałą powlokę, jaka jest naprawdę przydatna. Po pierwsze znacznie zmniejsza ona tarcie, i dzięki temu również potrzebne opory do pokonania. A to będzie oznaczało, że aby napędzić taki mechanizm potrzebna będzie znacznie mniejsza ilość energii, a dzięki temu i mniejsze koszty. W praktyce oszczędności takie mogą sięgać nawet do kilkunastu procent, tak więc wcale tak mało to nie jest, tak więc można chociażby ten aspekt mieć na uwadze.

Następna istotna sprawa to trwałość. Ceramiczna powłoka, która się tworzy w czasie używania środków do regeneracji, jest bardzo cienka lecz twarda. Dzięki temu zapewnia z jednej strony znacznie lepszy poślizg, a dodatkowo ogranicza zużycie elementów. Będzie to dotyczyć zarówno urządzeń nowych, jak też po długim okresie użytkowania, w ich przypadku również te środki mogą być stosowane. A tymi sprzętami na przykład mogą być silniki samochodowe, montowane i w osobowych pojazdach, i w dużych ciężarówkach czy ciągnikach. Skrzynie biegów, przekładnie czy mosty to następne możliwe zastosowanie, przez co zmniejszą się wibracje i głośność, a znacznie zwiększy wytrzymałość mechanizmu.

Osoby szukające więcej informacji w tym temacie mogą skorzystać przykładowo z internetu, wystarczy że w wyszukiwarce wpiszą hasło Ceramizer do silników czterosuwowych benzynowych, Diesla, LPG i przejrzą zwrócone wyniki.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

You may also like

Dodaj swoją opinię