Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Smar w silniku – oleje i ceramizery

Piotr Szymański
0 komentarzy

Niektóre proste projekty opierają się na tym, że podzespoły poruszają się z ogromną prędkością aby ochlapać i nasmarować przestrzenie pomiędzy pierścieniami tłoka oraz przestrzeni wewnętrznej cylindrów. Tu niemniej jednak, nowoczesne projekty uwzględniają kanały przechodzące przez pręty, jakie transportują olej silnikowy z korbowodów do połączenia pomiędzy prętem i tłokiem, smarując przestrzenie styku pomiędzy pierścieniami tłoka oraz powierzchniami wewnętrznymi cylindrów. Powłoka oleju służy też jako uszczelnienie między pierścieniami tłoka oraz ściankami cylindra, żeby oddzielić komorę spalania w głowicy cylindra od obudowy. W taki sposób są smarowane niektóre obecne silniki. Wypada pamiętać o tym, iż jeżeli wlejemy niewłaściwy olej silnikowy, może doprowadzić to do poważnej awarii silnika. Będzie to nas kosztowało niemało pieniędzy, bo wydatki naprawy są dość wysokie.

Wskutek tego należałoby jest dostosować dobry olej oraz najpoprawniej zaleca się nabyć olej silnikowy porządnej oraz kultowej marki na rynku. Nie oszczędzajmy! Kiedy chodzi o wymianę oleju silnikowego, wiele osób zastanawia się, jaki rodzaj oleju ma zakupić. Kiedy tak właściwie dochodzą do lady w sklepie, zadają to pytanie sprzedawcy, a sprzedawca odpowiada często: Ile lat ma pana pojazd? Kilka minut później odsyłają nas z olejem, który zdaje się być właściwy dla stworzonego przez nas samochodu. Lecz czy na pewno? Na wlewce w szeregu przypadków widnieje napis jaki olej silnikowy jesteśmy w stanie wlać do zbiornika – tutaj polecamy również zadbaj o najważniejsze podzespoły w samochodzie z produktami ceramizer. Przypuśćmy, że jest to 5W-30. Gdy dolejemy oleju silnikowego 20W-50, zmniejszamy okres użytkowania naszego silnika.

Warto jest wobec tego posiadać w domu instrukcję obsługi do naszego samochodu. Nie możemy ufać stworzonym przez nas kolegom lub innym figurom, jakie być może nie mają zdrowego rozsądku. Nie czytają, nie uczą się, a myślą że zdają sobie sprawę z tego wszystko. Odpowiedniej wykorzystywać się do zaleceń producenta aniżeli eksperymentować. Na rynku istnieje wiele marek olejów, różnych marek oraz o różnych cenach. Nam chodzi po największej części o wybranie takiego oleju, by miał słuszną lepkość. Czym więcej stopni będzie miał olej, jego lepkość będzie większa, innymi słowy będzie gęstszy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

You may also like

Dodaj swoją opinię