Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Terapia nerwicy lękowej w gabinecie psychologicznym Spokój w Głowie

Piotr Szymański
0 komentarzy

Leczenie nerwicy lękowej w poradni psychologicznej Spokój w Głowie rozpoczyna się bezzwłocznie po zdiagnozowaniu schorzenia. Terapia opiera się w głównej mierze na terapii poznawczo – behawioralnej, co umożliwi choremu zrozumieć, które procesy myślowe będą leżały u podstawy albo potęgują odczuwany u niego lęk. Wówczas można z pełną świadomością unikać stresowych okoliczności i w głównej mierze bardziej świadomie podchodzić do zwalczenia schorzenia u siebie. Jeśli będzie dochodzić do przeciążenia sensorycznego, to pacjent wraz z psychoterapeutą skonfrontowany jest z okolicznością powodującą lęk przez długi czas oraz wyjątkowo intensywnie.

Na początku odczuje on strach jako bardzo wyraźny, jednak z czasem dostrzeże, iż strach taki ustąpi. W trakcie psychoterapii dostarczane są rozwiązania do poradzenia sobie z zaburzeniem, jak i wyszukiwane są jego powody. To pozwala radzić sobie z problemem u podstaw. Dużo chorych zwraca się do psychologa o wsparcie już po paru latach choroby. Często z wyprzedzeniem poszukują oni wsparcia u lekarzy rodzinnych, mając na uwadze to, iż u podstaw jest choroba somatyczna.

Z tego względu tak istotne jest to, aby zaburzenie o charakterze nerwicowym zostało w krótkim czasie zdiagnozowane, ponieważ to wpływa korzystnie na polepszenie jakości życia. Nerwica o podłożu lękowym jest nad wyraz uciążliwym zaburzeniem. Odczucie niepokoju odwołuje się do sytuacji mających miejsce na co dzień, a kłębiące się myśli najczęściej nie przynoszą uspokojenia. U chorego mogą pojawić się kłopoty z działaniem wybranych narządów w organizmie a także symptomy o charakterze psychosomatycznym.

Leczenie ma więc na celu poprawę komfortu w życiu u chorego. Wyjątkowo często leczeni są chorzy zmagający się z bruksizmem. Zaburzenie to spotyka większą część ludności, czyli ważne jest, by poznać przyczynę zgrzytania zębami i uświadomić sobie, że jest ona powiązana z odczuwaniem stresu. To przynosi korzystne rezultaty.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

You may also like

Dodaj swoją opinię