Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak prawidłowo rozliczyć podatki jeśli było się zatrudnionym w Holandii

Piotr Szymański
0 komentarzy

Pracowanie w innym kraju przynosi przeważnie dużo większy dochód niż pracując w naszym kraju, lecz wiązać się też będzie z pewnymi obowiązkami. Jednym z najbardziej lubianych krajów na takie wyjazdy na zarobek jest Holandia, tak więc jeżeli otrzyma się rozliczenie podatkowe od tamtejszego urzędu, to trzeba się nim odpowiednio zająć. Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że duża część pracujących będzie się musiała rozliczyć podwójnie. Wynika to z tego, że będą oni posiadać polską rezydencję, i przez to mają też obowiązek rozliczenia PIT-u w polskim urzędzie skarbowym.

Zasady tej rezydencji mogą niektóre osoby trochę wprowadzić w błąd, ponieważ jeden warunek to okres przebywania na terenie naszego kraju, a drugi posiadanie tutaj centrum osobistych interesów. W rzeczywistości rozliczenia podatku holandia to nie będzie jakaś niezwykle skomplikowana i trudna sprawa, i jeżeli ktoś odpowiednio się do tego przygotuje to bez problemów powinien sobie poradzić. Lecz będzie to wymagało poszukania pewnych informacji w internecie, a także dokładnego przeliczenia poszczególnych kwot.

Wielu osobom nie będzie się chciało tym zajmować albo będą miały obawy, że gdzieś się pomylą, i takie osoby będą wolały, żeby wszystkim się zajęło jakieś polecane biuro podatkowe holandia. Księgowi w takim biurze, z racji tego że na co dzień zajmują się takimi sprawami, to mają doskonałą orientację we wszystkich istniejących i w naszym kraju i Holandii przepisach. Tym sposobem szybko i sprawnie przygotują wszystkie niezbędne dokumenty, jakie trzeba będzie złożyć w każdym z urzędów.

Całkowite koszty takiego przygotowania nie są wcale jakieś duże, przekonać się o tym można sprawdzając jakiś księgowy holandia cennik. Pamiętać przy tym należy, że jeżeli ktoś będzie płacił podatki w Holandii, to tego już nie robi w naszym kraju, ponieważ podpisana jest umowa dotycząca unikania powtórnego opodatkowania. Ale praktyce trzeba jednak dochody z Holandii policzyć i je złożyć na odpowiednim formularzu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

You may also like

Dodaj swoją opinię