Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Dlaczego warto karmić swojego psa dobrą karmą

Piotr Szymański
0 komentarzy

Posiadacze psów mają dużo różnych opcji w zakresie karmienia zwierząt. W sprzedaży dostępnych jest bowiem mnóstwo rozmaitych suchych i mokrych karm, dopasowanych często też do wieku i rasy posiadanego zwierzaka. Przede wszystkim pamiętać należy, żeby zrezygnować z dawania żywności, którą sami spożywamy, jest to niewskazane z uwagi na rozmaite dodatki i przyprawy. Dodatkowo resztki ze stołu nie dostarczą wszystkich potrzebnych składników odżywczych, a to mieć będzie wpływ na zdrowie i kondycję czworonoga. Z tego też powodu weterynarze zalecają podawanie karm dla tego gatunku, one też nie powinny być przypadkowe. Po pierwsze należy ostrożnie podchodzić do najtańszych produktów.

Mogą być one bowiem robione ze składników kiepskiej jakości, i przykładowo w miejsce mięsa zawierają jakieś roślinne wypełniacze. Owszem, żywienie w takiej formie i tak będzie lepsze niż obiadowe resztki, lecz dobra karma mokra dla psa wiele więcej kosztować nie będzie, a przyniesie znacznie korzystniejsze rezultaty. Wytwórcy tego typu karm prowadzą od wielu lat badania związane z wpływem na zdrowie zwierząt, starannie dobierają składniki najlepszej jakości oraz dokładnie kontrolują proces produkcji.

Dzięki temu każda dobra karma, jaką oferują, spełniać będzie wszystkie wymagania związane z prawidłową dietą zwierząt. Tak naprawdę jest to inwestycja, bowiem dobrze odżywione psy znacznie rzadziej chorują, a dzięki temu ich posiadacze ponoszą mniejsze koszty związane z wizytami u weterynarza.

Porządne karmy wpływają także na samopoczucie i wygląd pupili, zwierzęta mają ładną, lśniącą sierść i są wypełnione energią i zadowoleniem. Żeby te zwierzaki miały jeszcze więcej szczęścia, to warto od czasu do czasu im także dać jakieś przekąski dla psa, które posłużyć mogą na przykład jako nagroda. Tego typu przekąsek w sklepach jest wiele rodzajów, warto odrobinę z nimi poeksperymentować i znaleźć takie, które najbardziej posmakują posiadanemu zwierzakowi.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

You may also like

Dodaj swoją opinię